Ξετυλίγοντας το Κουκούλι της Μνήμης: Γυναικεία Αφηγήματα Ενός Κόσμου που Χάνεται – Ανοιχτή συζήτηση

Το Εργαστήριο Αφηγηματικής Έρευνας του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας (ΕΦΑΕ), ΑΠΘ, η Πρωτοβουλία για τις Ανθρωπιστικές Επιστήμες Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (STFIPH) στο Πανεπιστήμιο Columbia (ΗΠΑ) και ο Δήμος Σουφλίου διοργανώνουν ανοιχτή συζήτηση με αφορμή την ολοκλήρωση του ερευνητικού προγράμματος του Εργαστηρίου Αφηγηματικής Έρευνας  με τίτλο «Ξετυλίγοντας το Κουκούλι της Μνήμης: Γυναικεία Αφηγήματα Ενός Κόσμου που Χάνεται».

Η συζήτηση θα γίνει το Σάββατο 27 Μαίου 2023, ώρα 11:00 στον Ξενώνα Κουκούλι Σουφλί (Ολόρου 24, Σουφλί).

Το πρόγραμμα χρηματοδοτήθηκε από την Πρωτοβουλία για τις Ανθρωπιστικές Επιστήμες Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος του Πανεπιστημίου Columbia (ΗΠΑ) και στηρίχθηκε από τον Δήμο Σουφλίου.

Πρόσκληση/Πρόγραμμα