Στο πλαίσιο επιστημονικής έρευνας που εκπονείται από τις Αικατερίνη (Ρινέττα) Κιγιτσιόγλου-Βλάχου, Ελένη Σελλά, Φρειδερίκη Μπατσαλιά και Ευαγγελία Λεζέ με θέμα «Χρήση γλωσσών και στάση δίγλωσσων/πολύγλωσσων ομιλητών έναντι της Ελληνικής και των άλλων εν χρήσει γλωσσών», παρακαλείστε να συμπληρώσετε το παρακάτω ερωτηματολόγιο. Στόχος της έρευνας είναι η διερεύνηση των γλωσσικών χρήσεων και στάσεων δίγλωσσων/πολύγλωσσων φοιτητών/φοιτητριών και αποφοίτων όλων των ελληνικών πανεπιστημίων, οποιουδήποτε Τμήματος, των ομιλητών/τριών, δηλαδή, που χρησιμοποιούν δύο ή περισσότερες γλώσσες στην καθημερινότητά τους, είτε στο οικογενειακό είτε/και στο ευρύτερο κοινωνικό τους περιβάλλον. Το ερωτηματολόγιο είναι στα ελληνικά και μπορείτε να το βρείτε στον σύνδεσμο αυτό.